Pistolet samopowtarzalny WALTHER TPH kal .22 LR

1 990,00 

SKU KLBR22126 Kategoria

Broń palna - sprzedaż tylko na pozwolenie

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

tel. 15 823 82 75
tel. 61 853 24 76

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

O modelu TPH

Pistolet Walther TPH opracowano w 1969 roku. TPH z niemieckiego oznacza “Taschenpistole mit Hahn” czyli pistolet kieszonkowy z kurkiem.  Broń ta zakończyła epokę małych europejskich pistoletów do obrony osobistej.

Broń była oferowana w kalibrach 6,35 mm Browning (.25 ACP) oraz .22 LR.

Walther TPH odniósł spory sukces w USA. Licencyjną produkcję tej broni podjęła firma Interarms. Europę zaopatrywały macierzyste zakłady w Ulm.

Przy jego opracowaniu wzięto pod uwagę bogate doświadczenie firmy Walther, choćby z pistoletami Model 9 czy 8 oraz słynnym PPK. Pod względem budowy mechanizmów TPH bardzo przypomina Walthera PPK, tak samo zresztą się rozkłada i składa.

Pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, ryglowany jest masą zamka. Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zostaje w tylnym położeniu. TPH nie jest wyposażony w zewnętrzną dźwignię zrzutu zamka. Aby zwolnić zamek w przednie położenie należy odłączyć pusty magazynek, po czym odciągnąć zamek nieco w tył i swobodnie zwolnić. Jeśli wcześniej wymienimy magazynek na pełny, wracający zamek wprowadzi nabój do komory nabojowej i broń będzie gotowa do strzału.

Bezpiecznik nastawny umieszczony jest z lewej strony zamka. Skrzydełko bezpiecznika ma dwa położenia, pozycja „odbezpieczone” (górne położenie) sygnalizowana jest czerwoną kropką. TPH można przeładować w stanie zabezpieczonym, przy czym uruchomiony bezpiecznik odłącza spust od szyny spustowej. Pełni także funkcję zwalniacza napięcia kurka.

Broń wyposażona jest w mechanizm uderzeniowy kurkowy z kurkiem zewnętrznym. Funkcjonuje on w systemie SA/DA, a więc pierwszy strzał można oddać także z samonapinania, jak w PPK.

TPH posiada szkielet ze stopu lekkiego, natomiast lufa i zamek wykonane są ze stali węglowej. Obniża do masę broni do ok. 310 – 325 g (w stanie niezaładowanym, waga zależy od materiału okładzin chwytu). W USA Interarms wytwarzało także TPH z zamkiem ze stali nierdzewnej. Lufa ma długość 71 mm. Długość całkowita broni to 136 mm, wysokość 95 mm, szerokość 23 mm.

Okładziny chwytu wykonane są w standardzie z czarnego tworzywa. Część egzemplarzy amerykańskich była wyposażona fabrycznie w bardziej ergonomiczne i większe okładziny z orzecha włoskiego.

Firma Walther oferowała także wymienne okładziny orzechowe, które można było dokupić w opcji.

Spotyka się także wersje ekskluzywne, z bogatym grawerunkiem.

Niewielka część egzemplarzy była dostosowana do osadzenia modulatora dźwięku. Charakteryzuje się ona dłuższą lufą, z nagwintowanym wylotem.

Pistolet, niezależnie od kalibru zasilany jest ze stalowego, jednorzędowego magazynka o pojemności 6 nabojów. Magazynek zakończono kopytkiem z tworzywa, które przedłuża chwyt.  Zatrzask umożliwiający wyjęcie magazynka umieszczony jest na spodzie chwytu.

Dane techniczne

Typ broni

pistolet

Kaliber

.22 LR.

Pistolet samopowtarzalny WALTHER TPH kal .22 LR