Karabin samopowtarzalny NORINCO EM351 Typ 85 (Dragunov SWD) kal. 7,62x54R, z lunetą, z mag. 10-nabojowym

9 900,00 

SKU NOBR7625401 Kategoria

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

tel. 15 823 82 75
tel. 61 853 24 76

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Karabin samopowtarzalny NORINCO EM351 Typ 85 oparty na konstrukcji karabinu wyborowego Dragunova (SWD). Różni się od oryginału nieco dłuższym skokiem gwintu. Broń strzela oryginalnym nabojem 7,62x54R.

Zalecana jest łuska stalowa.

W ukompletowaniu znajduje się:

  • celownik optyczny o parametrach 4×24 i siatką dalmierczą typu Dragunov będący kopią rosyjskiego PSO-1,
  • 2 zapasowe magazynki (w sumie 3szt),
  • pas nośny,
  • futerał,
  • przybory do czyszczenia i konserwacji,
  • zestaw kluczy,
  • olejarka.

Zasada działania:

Karabin Norinco EM-351 działa na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczy otwór w ściance lufy. Od góry komora osłonięta jest cienkościenną pokrywą o przekroju półokrągłym. W dolnej części komory przed kolbą zamontowane są elementy mechanizmu spustowo-uderzeniowego. Język spustowy obudowany jest kabłąkiem. Z lewą boczną ścianą komory połączony jest wyrzutnik, a naprzeciwko niego w pokrywie znajduje się okno wylotowe łusek. Wewnątrz komory zamkowej przesuwa się suwadło, podparte od tyłu sprężyną powrotną oraz napędzany przez nie zamek. Z prawej strony suwadło ma rączkę do napinania. Wewnętrzne powierzchnie suwadła współpracują z odpowiednio ukształtowanymi powierzchniami zamka.

Zamek uruchamiany (napędzany) przez suwadło, zamyka i otwiera wlot lufy wyniku ruchu posuwistego wzdłuż komory zamkowej, a zaryglowany i odryglowywany jest obrotowo. W przedniej części zamka znajdują się występy rygle współpracujące z oporami ryglowymi komory zamkowej. Obok rygli zamontowany jest zamontowany jest sprężynując wyciąg łusek z pazurem. W przelotowym otworze wzdłużnym zamka umieszczona jest iglica mechanizmu uderzeniowego.

Mechanizm uderzeniowo-spustowy składa się z iglicy, kurka, sprężyny uderzeniowej, bezpiecznika samoczynnego, szyny spustowej, cięgła i języka spustowego ze sprężyną. W karabinie zastosowano mechanizm uderzeniowy typu kurkowego oraz mechanizm spustowy wyłącznie do ognia pojedynczego.

Bezpiecznik samoczynny uniemożliwia zwolnienie kurka, a tym samym oddanie strzału, gdy zamek jest zaryglowany. Z mechanizmem spustowym związany jest też nastawny bezpiecznik od przypadkowych wystrzałów. Zabezpieczanie broni realizowane jest przez unieruchomienie szyny spustowej. Bezpiecznik ten unieruchamia dodatkowo suwadło, uniemożliwiając odciągnięcie go do tyłu.

Dane techniczne

Producent

Norinco

Kaliber

7,62x54R

Magazynek - pojemność [szt.]

10

Magazynek - typ

wymienny, pudełkowy, dwurzędowy

Masa [g]

4400

Typ broni

karabin

Typ przeładowania

samopowtarzalna

Wyposażenie dodatkowe

futerał, luneta celownicza, pas nośny, przybornik do czyszczenia i konserwacji, 2 dodatkowe magazynki

Karabin samopowtarzalny NORINCO EM351 Typ 85 (Dragunov SWD) kal. 7,62x54R, z lunetą, z mag. 10-nabojowym