Strzelba samopowtarzalna ERMOX XA-4 ASN Nickeling kal. 12/76, lufa 470 mm, z mag. 7-nabojowym

1 890,00 

Dostępność: Na stanie

SKU ERBR127605 Kategoria

Broń palna - sprzedaż tylko na pozwolenie

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Strzelba samopowtarzalna typu taktycznego, oparta na rozwiązaniach Benelli M4.

Benelli M4 powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie marines czyli amerykańskiej piechoty morskiej. Firma Benelli wystartowała w konkursie na bojową strzelbę samopowtarzalną. Wymogiem było, by strzelba zachowała wszelkie parametry starszych „pump action” (pompek), w tym poręczność, wytrzymałość, odporność na zmienne warunki i niezawodność (także w słonej wodzie), gwarantując większą szybkostrzelność praktyczną.

Konstruktorzy do odryglowania zamka i napędu automatyki wykorzystali system krótkiego skoku tłoka, nazwany A.R.G.O. (Auto Regulating Gas Operated). Składa się on z dwóch równoległych tłoków umieszczonych przy komorze nabojowej, po to by gazy pobierane do rozpoczęcia cyklu przeładowania były pod jak najwyższym ciśnieniem. Duża siła działająca na układ, nawet przy naboju o słabszej naważce prochu umożliwia niezawodne działanie. Gorące gazy prochowe zostawiają znacznie mniej brudu. Broń nadal wymaga czyszczenia, jednak jest ono mniej pracochłonne i nie musi być tak częste. System A.R.G.O. automatycznie reguluje ilość gazów. Czas działania gazu na układ jest różny, w zależności od ich ciśnienia. Jeżeli naważka prochu jest duża, gazy szybko przekazują energię na tłok, następnie odprowadzane są przez otwory technologiczne. W przypadku mniejszego ładunku gazy działają dłużej. Ulatują do atmosfery nie wcześniej niż po odepchnięciu tłoków na odpowiednią odległośćBroń ryglowana jest przez obrót zamka.

W sierpniu 1998 roku strzelba Benelli M4 została poddana ostrym testom. Próby obejmowały funkcjonowanie w różnych warunkach pogodowych, przy bardzo skrajnych temperaturach. Przetrwała (bez poważniejszego uszkodzenia!) również próbę żywotności, polegającą na oddaniu 25 tys. strzałów. W rezultacie dotrwała do końca testów i trafiła na uzbrojenie USMC jako M1014.
Benelli M4 wyznaczyła nowe trendy w konstrukcji broni śrutowej i przez wielu ekspertów jest uważana za najlepszą strzelbę bojową współczesnego świata.

Strzelby samopowtarzalne ERMOX XA – 4 w znacznym stopniu wzorowane są na M4 firmy Benelli. Tureckie modele nie są jednak czystymi kopiami broni włoskiej. Wymienne z M4 jest około 80 % podzespołów.

Wersja z lufą 18,5 cala (470 mm), magazynkiem na 7 nabojów i kolbą stałą. Wykończenie części metalowych w jasnym, srebrzystym kolorze.

Dane techniczne

Producent

Ermox

Kaliber

12/76

Typ broni

półautomat śrutowy

Typ przeładowania

samopowtarzalna

Masa [g]

3400

Długość lufy

470mm/18,5"

Magazynek - pojemność [szt.]

7

Osada

dural/syntetyk

0

Strzelba samopowtarzalna ERMOX XA-4 ASN Nickeling kal. 12/76, lufa 470 mm, z mag. 7-nabojowym

W dniu 9 czerwca nasze sklepy stacjonarne będą nieczynne.