Strzelba powtarzalna BOITO 518 kal. 12/76, lufa 508 mm

1 490,00 

SKU BOBR51801 Kategorie ,

Broń palna - sprzedaż tylko na pozwolenie

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

tel. 15 823 82 75
tel. 61 853 24 76

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Strzelba powtarzalna kalibru 12/76, systemu “pump action” czyli przeładowywana suwliwym ruchem czółenka. Broń została opracowana  w Brazylii, przez firmę Boito – E.R. Amantino.
Wyróżnikiem jest górny, dwupozycyjny  bezpiecznik suwakowy, zlokalizowany i obsługiwany tak samo jak w klasycznych dubeltówkach czy nadlufkach. Bezpiecznik jest identyczny jak w Mossbergach Model 500 i 590. Dzięki temu broń jest bardziej ergonomiczna i szybsza w obsłudze niż większość “pompek”, w których bezpiecznik umieszczono w obrębie kabłąka spustowego.
Pojemny, stały magazynek typu tulejowego  znajduje się pod lufą. Czok typu cylinder umożliwia celne strzelanie brenekami i grubszym śrutem. Duralowa komora zamkowa obniża masę całkowitą broni.
Syntetyczne łoże w kolorze czarnym jest odporne na udary i trudne warunki klimatyczne. Wysuwana kolba ułatwia dostosowanie strzelby do  indywidualnych warunków fizycznych  każdego użytkownika. Perforowana osłona termiczna lufy zabezpiecza strzelca przed poparzeniem przy  intensywnym  strzelaniu.
Broń wyposażono w dodatkowy chwyt przedni na czółenku, poprawiający ergonomię i szybkość przeładowania oraz pas nośny.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny!

Dane techniczne

Kaliber

12/76

Producent

Boito

Kraj pochodzenia

Brazylia

Typ przeładowania

powtarzalna

Typ broni

strzelba pump-action (pompka)

System zamka

dwutaktowy zamek ślizgowy

Strzelba powtarzalna BOITO 518 kal. 12/76, lufa 508 mm