Pistolet samoczynny PPS wz. 43 kal. 7,62×25 (full auto)

390,00 

SKU KLBR7622512b Kategoria

Broń palna - sprzedaż tylko na pozwolenie

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

tel. 15 823 82 75
tel. 61 853 24 76

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Pistolet samoczynny PPS-43 stan używany (znany też jako pm wz. 43) działa na zasadzie wykorzystania energii odrzutu zamka swobodnego. Broń strzela z zamka otwartego. Silny nabój 7,62 x 25 zapewnia stosunkowo płaski tor lotu pocisku i pozwala na celne strzelanie z dystansu ok. 100 metrów.
Peem zasilany jest z dwurzędowego, stalowego magazynka łukowego o pojemności 35 nabojów. Mechanizm uderzeniowy ma stałą iglicę osadzoną w czółku zamka.

Mechanizm spustowy jest dostosowany tylko do ognia ciągłego. Wyrzutnikiem łusek jest przedni koniec żerdzi sprężyny powrotnej. Bezpiecznik od przypadkowych wystrzałów umieszczony jest w przedniej części kabłąka. Po przesunięciu unieruchamia zaczep zamka i zamek w obu położeniach. Lufa otoczona jest perforowaną osłoną z blachy stalowej. Przednia część pełni funkcję hamulca wylotowego i osłabiacza podrzutu. Stała kolba drewniana, opracowana w Polsce poprawia stateczność i zbalansowanie broni (w stosunku do wersji z kolbą składaną). Modernizacja wymagała zmian w obrębie komory zamkowej. Z jej tylnej części usunięto zawias kolby i tylną ściankę. Wprowadzono dwie metalowe wkładki, z otworami do wkrętów mocujących. Zaczep do otwierania komory zamkowej poprawiono – zgięcie zwrócono w dół. Zwięk­szyło to nieco masę peemu lecz umożliwiło wykorzystanie okutej kolby do walki wręcz.

Peem cieszy się opinią bardzo wytrzymałego, niezawodnego i skutecznego. PPS-43/52 cechuje prosta budowa, łatwe rozkładanie i składanie oraz niski koszt wytwarzania. Pm wz. 43/52 wyprodukowano w znacznie mniejszej ilości egzemplarzy, jest więc cenniejszy pod względem kolekcjonerskim.
Produkcja polska w lat 1952 – 53.

W komplecie:

  • 4x magazynek metalowy
  • 1x pas nośny
  • 1x wycior
  • 1x ładownica

Broń sprawna, przestrzelana na strzelnicy.

Dane techniczne

Typ przeładowania

full-auto

Typ broni

pistolet

Magazynek - typ

wymienny pudełkowy

Kaliber

7,62×25

Pistolet samoczynny PPS wz. 43 kal. 7,62×25 (full auto)