Pistolet samoczynny PPS wz. 43 kal. 7-62×25 (full auto)

470,00 

SKU KLBR7622512a Kategoria

Broń palna - sprzedaż tylko na pozwolenie

Dostępność w magazynach:

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

tel. 15 823 82 75
tel. 61 853 24 76

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Pistolet samoczynny PPS-43 stan magazynowy  (znany w polskiej nomenklaturze jako pm wz. 43) działa na zasadzie wykorzystania energii odrzutu zamka swobodnego. Broń strzela z zamka otwartego. Silny nabój 7-62 x 25 zapewnia stosunkowo płaski tor lotu pocisku co pozwala na celne strzelanie z dystansu ok. 100 metrów.

Peem zasilany jest z dwurzędowego, stalowego magazynka łukowego o pojemności 35 nabojów. Mechanizm uderzeniowy ma stałą iglicę osadzoną w czółku zamka.

Mechanizm spustowy jest dostosowany tylko do ognia ciągłego. Wyrzutnikiem łusek jest przedni koniec żerdzi sprężyny powrotnej. Bezpiecznik od przypadkowych wystrzałów umieszczony jest w przedniej części kabłąka. Po przesunięciu unieruchamia zaczep zamka i zamek w obu położeniach. Lufa otoczona jest perforowaną osłoną z blachy stalowej. Przednia część pełni funkcję hamulca wylotowego i osłabiacza podrzutu. Kolba metalowa jest składana na wierzch broni.

Broń cieszy się opinią bardzo wytrzymałej, niezawodnej i skutecznej. PPS-43 cechuje prosta budowa, łatwe rozkładanie i składanie oraz niski koszt wytwarzania. Przez wielu uważany jest za najlepszy pistolet maszynowy II wojny światowej.

Produkcja polska w lat 1951 – 54.

W komplecie:

  • 4x magazynek metalowy
  • 1x pas nośny
  • 1x wycior
  • 1x ładownica

Broń sprawna, przestrzelana na strzelnicy.

Dane techniczne

Typ przeładowania

full-auto

Typ broni

pistolet

Magazynek - typ

wymienny pudełkowy

Pistolet samoczynny PPS wz. 43 kal. 7-62×25 (full auto)